Pomyślałam, że trochę opowiem w jaki sposób i gdzie robię zakupy – przede wszystkim te ubraniowe. Jak już pewnie zdążyliście zauważyć kocham allegro. Wiem, że złośliwi mawiają na nie “alledrogo” i jest w tym trochę prawdy, jednak nie cała. Mimo wszystko można tam znaleźć ogromną ilość przedmiotów, często niepowtarzalnych, także używanych (przykładem jest torebka którą widać na zdjęciach). Traktuję allegro jak second hand, głównie dlatego, że w Szczecinie dobrych SH nie ma, a jak już coś jest to za 60 zł za kg… proszę Was 😐 Sieciówki? Tak, jasne że kupuję, nie mam jakiejś złotej zasady, że wszystko co mam musi być w pojedynczym egzemplarzu, zakładam, ze i tak jeśli odpowiednio zestawię rzecz z czymś innym i tak będzie tworzyła unikalny zestaw. Jedyna zasada jaką mam to ‘najpierw obserwuj, kupuj na przecenach’ 😉 W ten sposób mam kilka rzeczy zamiast jednej drogiej. No i wspomniane second handy – czasem coś wyszukam, ale jak załaduję np. sweter na wagę i pokazuje mi 40 zł, to pasuję. Chyba jednak wolę internet 😉

Dzisiejszy zestaw pokaże w 2 odsłonach, zewnętrznej i wewnętrznej 😉 Wybrałam wcięty w talii płaszczyk z granatowego połyskliwego materiału, i zestawi,łam to z mocno kontrastującym szalem w kolorze fuksji, i pomarańczową spódnicą. można także zobaczyć wariant z chabrowymi rękawiczkami. Uwielbiam kobiece ubrania, takie które akcentują wcięcie w pasie! Do pomarańczowej spódnicy coby całość trochę uspokoić dobrałam szare ażurowe rajstopy.

photographed by Kacper Zieliński
wearing: coat and earrings – random shop, skirt – allegro.pl, tights – reserved, gloves – mohito, scarf – bolero

I thought I tell you more about where I buy clothes. Most of all the places I’ll have to say in the Internet, especially on allegro.pl. Sometimes It may be hard to find what you were looking for but I think it’s worth the try. I would say that since lack of proper second hand in Szczecin, allegro is my sh. I buy all the kinds of clothes in there. Of course I buy in usual shops, but I always wait for the sales, thanks to that I get few things instead of one expensive. 

This outfit I’ll show you in 2 parts, outer and inner. This time I picked beautiful dark blue coat and combined it with fuchsia  scarf and orange dress and cobalt gloves. I simply love the kind of clothes that shows your waist and makes it even more spectacular. To tone everything down I put some gray lace tights on and heeled boots in the same color.