Moi Drodzy, ponieważ misją bloga jest nie tylko pokazywać, ale także edukować i informować Was o ciekawych inicjatywach związanych z modą, dzisiaj będzie post trochę o czym innym! 🙂 Wszyscy wiemy, w Polsce szkół, które się profesjonalnie zajmują tym tematem (zarówno publicznych jak i państwowych) jest u nas tak naprawdę niewiele. Znana jest wszystkim łódzka ASP, ale już nie wiele osób wie o warszawskiej MSKiPU (o nich napiszę przy następnej okazji) czy o uczelni, o chciałabym Wam dzisiaj  – VIAMODA INDTSTRIAL (także znajdującej się w stolicy). Przyznaję, że z coraz większą radością obserwuję, że wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na taki rodzaj kształcenia, powstają miejsca, które starają się sprostać wymaganiom młodego pokolenia  ‘˜fashionistów’! J


Jednym z nich jest zdecydowanie prestiżowa VMI, bo jest to Szkoła Wyższaspecjalizująca się w modzie i wzornictwie, ale o tyle nowatorska na polskim rynku edukacyjnym, że nastawiona bardzo mocno na współpracę z zagranicą. Pierwszy raz przeczytałam o niej na blogu Joasi ze Styledigger, to co mnie zaciekawiło najbardziej, to właśnie kierunki. Widać, że uczelnia oferuje studentom świetne warunki do praktycznego przygotowania zawodowego – bo kto jeszcze do niedawna słyszał o takich specjalizacjach jak ‘komunikacja w modzie i projektowanie marki” czy “projektowanie ubioru i rozwój nowych produktów’? A wraz ze wzrostem świadomości naszego społeczeństwa, tacy ludzie są właśnie coraz bardziej potrzebni. Dlatego uważam, że takie inicjatywy warto wspierać! Dobrze, że są miejsca, gdzie mogą zdobywać wiedzę nie tylko projektanci, ale także osoby, które modą chcą się zająć od tej drugiej – może mniej spektakularnej, ale nie miej ciekawej – strony ;)))

VIAMODA Industrial promuje się jako uczelnia, gdzie najważniejsza jest wiedzanie tylko książkowa, ale przede wszystkim ta wyniesiona prosto od specjalistów, którzy na co dzień pracują i czynnie udzielają się w branży (w tym stylistów, fotografów czy właśnie blogerów). To ważne, bo z doświadczenia wiem, że choć podstawy trzeba znać, to często ‘stare metody’ zostają w tyle mocno za rzeczywistością. W przypadku tak dynamicznej dziedziny, nie można sobie na to pozwolić! Dlatego też, podczas studiów przewidziano szereg warsztatów w firmach modowych wyjazdy na Fashion Week, a nawet możliwość kontynuowania studiów na poziomie magisterskim we Włoszech i Anglii ! ^^ Jest to fajna alternatywa dla wszystkich, którzy albo nie chcą wyjeżdżać z kraju na stałe, albo nie mogą sobie na to pozwolić.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, koniecznie zapraszam do małego rekonesansu na ich stronie TUTAJ
oraz do odwiedzenia szkoły podczas dni otwartych we wrześniu! J 
Pierwszy już jutro a kolejne 22 i 29 września! :)))

ZAPRASZAMY!  😉

&