Ed Sheeran – Give Me Love

There’s something about the fall that just encourages us to mix different textures. I don’t know if it’s because it’s getting colder every day, or it’s just because all the colors outside the window, still that seems kind of right – at least for me! Today I have mashed up some different shades of blue with strong, juicy accessories. If I would have to pick my favorite garment in this set I probably couldn’t decide… I love SO much all of them, heh ;)))

P.S. Dear Guys, please remember about VOTING FOR ME in the finale of River Island contest HERE!!! The competition ends on Monday so especially now every votes counts, thank you!! ;)))

W jesieni jest coś takiego, że zachęca do mieszania rożnych faktur. Nie wiem czy to przez to, ze jest coraz chłodniej, czy dlatego że po prostu za oknem jest tak kolorowo (chociaż ostatnio bardziej buro ;P)! Ja dzisiaj postawiłam na miks różnych odcieni błękitu, wzmocniony dodatkami w mocnych kolorach. Przyznam, ze ciężko mi się zdecydować co jest moim faworytem w tym poście, bo kocham zaróno płaszcz jak i sukienkę… no i buty (te kuleczki!!! ^^), no i ta soczysta torebka… chyba musze dzisiaj rozłożyc moje uczucia po równo heh ;)))
P.S. Kochani przypominam, że wciąż możecie GŁOSOWAĆ NA MOJA STYLIZACJĘ w finale konkursu River Island TUTAJ!!! ;*** Konkurs kończy się w poniedziałek, więc będę wdzięczna za mobilizację i każdy głos i z góry bardzo Wam DZIĘKUJĘ!!! ;)))

photographed by Jakub Pniewski

wearing: coat – Sheinside, dress – Pandzior, bag & belt – Kamil Nowak, headpiece – Expose Akcesoria,
shoes – VivienneWestwood for Melissa via Answear, necklace (made of 2 differen)- Rocks Paper Metal
sunglasses – Brylove, jewelled floral bracelet – by Dziubeka, pearl wide bracelet – ADR for H&M;, toucan ring – Blings, skull ring – Modekungen, jewelled blue ring – primark, gradient chain bracelets – Mokave
make up: lipstic ‘Orchid’ – KOBO, nail-polish nr 736 – Jessica