Chciałybyście przedłużyć rzęsy, ale obawiacie się, że to trwa zbyt długo, za bardzo osłabia naturalne włoski albo kosztuje fortunę? Jestem tu po to, żeby rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości! Od dawna zagęszczam rzęsy i chciałabym podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami. Eksperckimi radami wspiera mnie dziś Zofia Jasińska, która od trzech lat przedłuża moje rzęsy. Zapraszam do lektury!

1. JAKA METODA PRZEDŁUŻANIA RZĘS JEST NAJLEPSZA?

To wszystko zależy od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt. Jest kilka metod na przedłużanie rzęs. Metoda 1:1 polega na doklejeniu jednej rzęsy syntetycznej do rzęsy naturalnej w odległości 0,5 mm od brzegu powieki. Metoda 2-3d polega na przyklejeniu wachlarzyka z dwóch lub trzech sztucznych rzęs do jednej naturalnej, co daje efekt zagęszczenia z zachowaniem lekkości.  Metoda Volume to najmocniejsze zagęszczenie, dzięki któremu efekt podkreślenia oczu jest spektakularny. Ja wybieram dla siebie Volume 4-6d, ponieważ na co dzień noszę pełny makijaż oka i takie rzęsy pięknie go dopełniają.

 „Wykonany prawidłowo zabieg przedłużania nie niszczy naturalnych rzęs oraz  nie powoduje dyskomfortu w trakcie noszenia” (Zofia Jasińska, właścicielka DOMU RZĘS).

2. JAKIE SĄ RODZAJE RZĘS DO PRZEDŁUŻANIA?

Na rynku dostępne są rzęsy syntetyczne oraz te z włosia norki.  Ja zdecydowałam się na rzęsy syntetyczne, gdyż idealnie imitują te naturalne. Ich zaletą jest permanentne utrzymanie profili podkręcenia (tzn. że rzęsy wyglądają jako po użyciu zalotki 😉 ), piękny połysk oraz łatwość w utrzymaniu higieny.

3. GDZIE NAJLEPIEJ PRZEDŁUŻAĆ RZĘSY?

Najbezpieczniej dla Ciebie będzie, jeśli zasięgniesz porady lub skorzystasz z polecenia sprawdzonego miejsca. I wcale nie musi to być drogi salon w prestiżowej lokalizacji! 🙂 Ja od 3 lat stylizuję rzęsy w DOMU RZĘS Zofii Jasińskiej i TUTAJ i serdecznie polecam to miejsce! 🙂

4. ILE TO KOSZTUJE?

Cena zależy od miasta, salonu, rodzaju rzęs, jakie wybierzesz i od metody, na jaką się zdecydujesz. Ceny zazwyczaj wahają się od 100 do 400 zł za pełną aplikację oraz od 80 do 200 zł za jej uzupełnienie.

5. ILE TRWA ZABIEG I JAK WYGLĄDA?

Zabieg pełnej aplikacji trwa od 1,5 do 2,5 h w zależności od wybranej metody oraz doświadczenia stylistki. Znaczenie ma również to, jak gęste są Twoje naturalne rzęsy. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej na łóżku kosmetycznym, na zamkniętych oczach.

6. CZY TO BOLI?

Zabieg przedłużania rzęs jest absolutnie bezbolesny! 🙂 Dla mnie ten zabieg jest upragnioną chwilą relaksu, której zazwyczaj nie mogę się doczekać 🙂

7. JAK CZĘSTO TRZEBA UMAWIAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

Przedłużone rzęsy utrzymują się do 6-7 tygodni i stopniowo wypadają wraz z naturalnymi rzęsami (to naturalny proces) lub po prostu odklejają się. Dla utrzymania efektu rzęsy należy uzupełniać co 3-4 tygodnie. Jeśli po pierwszym razie nie będziesz chciała kontynuować zabiegów, możesz zdjąć rzęsy specjalistycznym kremem u swojej stylistki. Ten zabieg również jest bezbolesny i nieinwazyjny dla naturalnych rzęs.

8. JAK NALEŻY DBAĆ O PRZEDŁUŻANE RZĘSY?

Po każdym zabiegu przedłużania rzęs przez 48 godzin należy unikać kontaktu rzęs z wodą, żeby nie osłabić działania kleju. Po tym czasie wskazana jest pełna higiena okolicy oka nietłustymi kosmetykami za pomocą palców (bez używania wacików – możesz je stosować tylko do demakijażu powieki!) Gdy zajdzie potrzeba, możesz rozczesać rzęsy specjalną szczoteczką, którą dostaniesz od swojej stylistki.  Nigdy nie „szczotkuj” rzęs kilka razy dziennie, ponieważ będą się gorzej „trzymały”.

9. NA CO UWAŻAĆ?

Jeśli chcesz długo cieszyć się przedłużonymi rzęsami, unikaj tłustych i wodoodpornych kosmetyków w ich okolicy.  Nie należy też używać zalotki, która może uszkodzić rzęsy wraz z Twoimi naturalnymi.

10. CZY TO NISZCZY NATURALNE RZĘSY?

Jeśli zabieg wykonany jest prawidłowo, a sztuczne rzęsy dobrane odpowiednio do stanu naturalnych rzęs, nic złego się nie stanie. 

11. CZY TO JEST WYGODNE?

Jak najbardziej! Oszczędzasz czas, który dotąd spędzałaś przed lustrem z maskarą w ręku, a do wyjścia jesteś gotowa w 10 minut 🙂 Przedłużonych prawidłowo rzęs zupełnie nie czujesz, możesz je swobodnie przeczesać szczoteczką. Jedyny dyskomfort może pojawić się wtedy, gdy rzęsy odrosną i zaczną “ciągnąć”. Dlatego warto umawiać się na wizytę uzupełnienia cyklicznie i z wyprzedzeniem 🙂

12. JAKIE SĄ SKUTKI UBOCZNE?

Prawidłowo wykonany zabieg nie wiąże się z żadnymi permanentnymi skutkami ubocznymi. Istnieje oczywiście ryzyko wystąpienia alergii, ale nie jest to spowodowane złym wykonaniem zabiegu, a uczuleniem na jeden ze składników kleju.  Zatem alergia może wystąpić nawet po najlepiej wykonanym zabiegu. 

11. CZY POLECIŁABYM TEN ZABIEG PRZYJACIÓŁCE?

Jak najbardziej! Od kilku lat zagęszczam rzęsy i nie wyobrażam sobie rezygnować z tego zabiegu 🙂 Dzięki niemu spojrzenie nabiera wyrazistości, a ja nawet 5 minut po przebudzeniu wyglądam, jak w pełnym makeupie 🙂 Dowód poniżej 🙂