Pięknie udekorowane drzewko to jeszcze nie wszystko! W okresie Bożego Narodzenia możecie odmienić swój dom w magiczną krainę, a potrzebujecie do tego jedynie wstążki, gałązek i kilku pomysłów. Co powiecie na te, które dla Was przygotowałam? Zainspirujcie się!

1. PŁATKI ŚNIEGU ZAMROŻONE W POWIETRZU

Żeby stworzyć w swoim mieszkaniu niesamowity klimat rodem z „Opowieści wigilijnej”, wystarczy kilka wyciętych z papieru płatków śniegu zawieszonych na cieniutkich nitkach i podwieszonych np. na framudze drzwi lub na suficie. Dla najlepszego efektu najlepiej wybrać różne wzory i powiesić je obok siebie w dużej ilości na różnych wysokościach. Będą wyglądały, jakby spadały z niego prosto na Twoją podłogę! 🙂 Jeśli nie masz cierpliwości do wymagających precyzyjności robótek ręcznych, możesz zlecić wycięcie śnieżek na tzw. ploterze tnącym w drukarni.

2. ZIMOWY OGRÓD ZAKLĘTY W SZKLE

Zaczarujesz swoich gości, jeśli na wigilijnym stole postawisz taki niezwykły lampion. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie dużego szklanego wazonu, najlepiej takiego w kształcie cylindra (najlepiej, jeśli nie będzie się na górze zwężał). Na spodzie ułóż gałązki świerku i kilka szyszek, a pomiędzy nie włóż dużą, białą świecę (na przykład TAKĄ). Całość oprósz sztucznym śniegiem w proszku (kupisz go np. TUTAJ). W wersji bez świecy wystarczy włożyć do wazonu zwinięty w gniazdko sznur bezprzewodowych choinkowych lampek (na przykład TAKICH), które pięknie rozświetlą całą kompozycję. Całość będzie wyglądała jak kula śnieżna 🙂

3. PROSTA ŚWIĄTECZNA DEKORACJA KUCHNI

Efektowną dekorację kuchni możesz stworzyć bez trudu, zamieniając szafki… w gigantyczne prezenty 🙂 Obwiąż drzwi kuchennej szafki szeroką czerwoną wstążką i zawieś na niej za pomocą szpilek lub klipsów urocze zdjęcia z poprzednich świąt lub bożonarodzeniowe pocztówki od przyjaciół i rodziny. W oszczędniejszej wersji wystarczy na drugiej tasiemce zawiązać kokardę i przyszyć do szarfy przewiązanej wokół drzwiczek. Dzięki temu zyskasz efekt, jakbyś właśnie przeniosła się do siedziby świątecznych skrzatów 🙂

„Do stworzenia uroczych świątecznych dekoracji wystarczy kilka gałązek, bombek, a nawet… słomek do napojów!”

4. TABLICA PEŁNA INSPIRACJI

A może zdecydujesz się pomalować jedną ze ścian w przedpokoju lub kuchni specjalną tablicową farbą? Zapewni całej Twoje rodzinie mnóstwo zabawy w Boże Narodzenie. Możesz na niej wykaligrafować kredą „WESOŁYCH ŚWIĄT” i narysować, co tylko przyjdzie Ci do głowy – piękne choinki, płatki śniegu lub wesołe reniferki. Po świętach taka tablica przyda się do robienia notatek, na przykład z listą zakupów.

1. SZYLD LED bonprix | 2. ŚWIĄTECZNA WYCIERACZKA bonprix

5. GWIAZDY W SKANDYNAWSKIM STYLU

Jedną z najprostszych i jednocześnie najpiękniejszych dekoracji bożonarodzeniowych są ozdoby jak ze szwedzkiego domu. Skandynawskie gwiazdy możesz bez problemu wykonać sama, jeśli dysponujesz słomkami (sprawdzą się również takie do napojów, kupione chociażby w IKEA) lub gałązkami zebranymi podczas spaceru. Wystarczy, że skrzyżujesz kilka sztuk ze sobą i zwiążesz nitką w miejscu przecięcia lub połączysz w fantazyjne kształty, takie jak na poniższym kolażu.

1. ŚWIĄTECZNA OZDOBA | 2. DEKORACJA | 3. FIGURKA RENIFERA
4. CZAPKI DEKORACYJNE bonprix

ZOBACZ TEŻ: JAK SPĘDZAĆ CZAS Z RODZINĄ I NIE ZWARIOWAĆ 

6. SZYKOWNA DEKORACJA SCHODÓW

Masz duży dom lub dwupoziomowe mieszkanie? Przed świętami nie zapomnij udekorować schodów! Kilka sporych gałązek z iglastego drzewka (świetny będzie na przykład trwały świerk syberyjski) przywiąż do balustrady za pomocą białych szarf. Dla uzupełnienia efektu końcówki gałązek możesz oprószyć sztucznym śniegiem lub srebrnym brokatem w sprayu. Na schodach pięknie będzie się prezentowała również dekoracja z dużych wyciętych na przykład z drewna liter, które możesz kupić chociażby TUTAJ.

1. FIGURKA ANIOŁA | 2. ZŁOTA KOMETA | 3. LAMPKI ŚWIĄTECZNE

7. STROIK W WYDANIU XXL

Ustaw stroik na przykład w przedpokoju, dużym pokoju dziennym lub obok kominka i zachwyć wszystkich gości! Jak stworzyć taką dekorację świąteczną? W drewnianej skrzynce po jabłkach lub w metalowej balii ułóż kompozycję z brzozowych gałązek, dużych szyszek i choinkowych lampek. Mnie podobają się na przykład TAKIE  z dekoracyjnymi lampionami.