Z którą superbohaterką mogłabyś się zamienić rolami? Rozwiąż mój quiz, a dowiesz się, z kim Ci bardziej po drodze – nie tylko w Haloween!

I.

II.

III.

IV.


V.

Najwięcej odpowiedzi:

NAJWIĘCEJ ODPOWIEDZI A – LARA CROFT 

Lara Croft, bohaterka serii gier Tomb Raider, to córka arystokraty, która zmieniła swoje uporządkowane życie po tym, jak przeżyła katastrofę samolotu w Himalajach. Zostaje poszukiwaczką przygód i nieustraszoną podróżniczką, cechującą się niesamowitą kondycją i sportowym zacięciem. Mówi kilkoma językami, ma ogromną wiedzę na temat historii i archeologii, ale jest przy tym uznawana za symbol seksu. Jesteś najlepszym przykładem tego, że w jednej osobie może się łączyć bardzo wiele cech, często ze sobą sprzecznych. Kobieta-niespodzianka, która potrafi zaskoczyć samą siebie? Taka właśnie jesteś! Tak trzymaj, bo potrafisz w zgodzie ze sobą realizować najtrudniejsze misje.

NAJWIĘCEJ ODPOWIEDZI B – SUSAN STORM 

Zaznaczyłaś najwięcej odpowiedzi B? Jesteś Susan Storm, inaczej Niewidzialną Kobietą, członkinią Fantastycznej Czwórki Marvela. To superbohaterka, która podczas podróży w kosmos ze swoim bratem i przyjaciółmi zyskuje nadprzyrodzone moce: zdolność wytwarzania pól siłowych oraz niewidzialność. Może uczynić niewidzialną nie tylko siebie, ale też każdą inną osobę czy rzecz wokół siebie, nawet na znaczną odległość. Przyznaj, że zawsze marzyłaś o takich mocach 😀 Nie widzieć problemów, piętrzących się rachunków, byłych dziewczyn swoich partnerów albo samej pozostać niezauważalną w najmniej komfortowych warunkach? To jest coś!

NAJWIĘCEJ ODPOWIEDZI C – KOBIETA KOT

Kobieta-Kot, czyli Catwoman to postać z komiksów DC, która przeszła niezłą drogę – od włamywaczki i złodziejki po sojuszniczkę samego Batmana. Ta zmysłowa i zwinna kocica łączy w sobie cechy seksownej femme fatale z przebiegłością prawdziwej przestępczyni. Jest mistrzynią w posługiwaniu się wszystkimi rodzajami biczy, a z jej rękawic wysuwają się na żądanie ostre pazury. Najsłynniejszą filmową Catwoman zagrała w „Powrocie Batmana” Michelle Pfeiffer. Wyszło na to, że jesteś Kobietą-Kotem? Cóż, może masz swoje za uszkami, ale dobrze wiesz, o co walczysz. Kiedy trzeba, z nieśmiałej dziewczynki potrafisz się przeistoczyć w naprawdę niebezpieczne zwierzę. 

NAJWIĘCEJ ODPOWIEDZI D – WONDER WOMAN

Wonder Woman to pierwsza damska superbohater, która rozbudziła wyobraźnię miłośników komiksów DC na całym świecie. Diana Prince (bo tak naprawdę nazywa się ta postać) jest wojowniczką, członkinią plemienia Amazonek, ikoną feminizmu i walki o równouprawienie. Cechuje ją nie tylko umiejętność latania aktywnego, nadludzka siła i wytrzymałość. Wonder Woman posiada też lasso, zmuszające mężczyzn do mówienia prawdy czy Bransolety Zwycięstwa, wykute z tarczy Ateny, Egidy, odbijające wszelkie pociski. Według mojego quizu jesteś Wonder Woman? Na pewno masz waleczny charakter, jesteś dumna ze swojej kobiecości i lubisz pomagać innym.

Zobacz też >> Quiz: Faceci do wzięcia – sprawdź, który do Ciebie pasuje?

NAJWIĘCEJ ODPOWIEDZI E – JESSICA JONES

Jessica Jones to superbohaterka z komiksów Marvela i serialu Netflixa, w którym w jej rolę wcieliła się Krysten Ritter. Zapomnij jednak o seksownych kostiumach z lateksu! Ta postać, chociaż dysponuje ponadludzkimi siłami, błądzi i popełnia błędy jak mało kto, a na co dzień chodzi w jeansach i ramonesce. W swoim życiu Jessica wielokrotnie doznawała cierpień. Najpierw kiedy straciła rodziców w wypadku samochodowym („pamiątką” po nim była właśnie między innymi umiejętność latania czy ponadprzeciętna prędkość). Później, kiedy była więziona i wykorzystywana przez Kilgrave’a. Dziewczyna ma zespół wstrząsu pourazowego, pije na umór i postanawia zrezygnować z roli superbohaterki na rzecz własnej agencji detektywistycznej, żeby zarobić na swoje utrzymanie. Jesteś Jessiką Jones? To oznacza, że ze wszystkim lubisz radzić sobie sama, nie przepadasz za uzależnieniem od innych osób i zawsze chodzisz swoimi ścieżkami, nawet jeśli to się kończy katastrofą. Dla Ciebie wolność osobista to największa wartość. 

Zobacz też >> Jak być asertywną i walczyć o swoje? 5 sposobów, które Ci w tym pomogą

NAJWIĘCEJ ODPOWIEDZI F – BLACK WIDOW

Natalia Romanova, bo tak naprawdę nazywa się Czarna Wdowa z komiksów Marvela, zaczynała jako utalentowana gimnastyczka i baletnica, wychowana przez żołnierza o dobrym sercu. Po utracie męża została zwerbowana przez wywiad ZSRR i walczyła między innymi z Iron Manem. Później uciekła do Stanów, gdzie parała się między innymi walką z terrorystami jako agent organizacji S.H.I.E.L.D. Ta superbohaterka nie ma nadludzkiej mocy, ale jest znakomicie przygotowana fizycznie, jej silną stroną są zwłaszcza sztuki walki. Korzysta z wielu zaawansowanych pomocy, takich jak bransoletki, które strzelają ładunkami energetycznymi czy kostium z włókien, które pozwalają jej na przyleganie do ścian. Czarna Wdowa, odgrywana w filmach przez Scarlett Johanson, nie jest typową superbohaterką, która otrzymała w darze od losu ponadprzeciętne moce. To dziewczyna, która wdrapała się na szczyt dosłownie własnymi siłami, swoją pracowitością i umiejętnością reagowania na zmieniające się okoliczności. Wielokrotnie popełniała błędy, ale ostatecznie zawsze kierowała się sercem. Black Widow ma na koncie wiele romansów, w tym z Daredevilem, Buckym Barnesem, a nawet… Tonym Starkiem. Jeśli jesteś Czarną Wdową, to oznacza, że potrafisz kierować swoim życiem, a Twoją domeną jest przede wszystkim praca, również ta nad sobą.