W wielu kulturach świata, od zarania dziejów kręgi kobiece były czymś naturalnym i oczywistym. Chociaż czasy i okoliczności zdecydowanie się zmieniły, nadal potrzebujemy swojego damskiego towarzystwa. Rozwiązaniem dla współczesnych kobiet jest chociażby Krąg Mocy Afrodyty, który organizuję online. Co to takiego i na czym polega? Oto wszystko, co chciałaś na ten temat wiedzieć.

Krąg kobiet, krąg życia… Szamańska geneza Kręgu Kobiet Mocy Afrodyty

Idea spotykania się w kręgu po to, żeby celebrować wspólnie spędzone chwile, ważne momenty i inicjacje czy żeby wspólnie pomedytować, dzielić się opowieściami i zasilać wzajemną energią jest stara jak świat. Mocno związana jest przede wszystkim z rdzenną kulturą szamańską, w której ta forma spotkania była zawsze traktowana jak najwyższy wyraz szacunku do bliźnich i jako symboliczne nawiązanie do Kręgu Życia, tworzonego nie tylko przez ludzi, ale też przez wszystko, co żywe. Swoistymi kobiecymi kręgami były też spotkania naszych przodkiń przy darciu pierza, haftowaniu czy gotowaniu dla licznej rodziny. Wykonywanie obowiązków, przetykane opowieściami, pieśniami, żartami i wspomnieniami były piękną formą łączenia “teraz i tu” z przeszłością. Co więcej, dzięki takim właśnie kobiecym zgromadzeniom, do których często nie mieli wstępu mężczyźni, młode kobiety mogły przejść swoją własną inicjację, dowiedzieć się więcej o życiu czy własnym ciele. 

Kręgi kobiece dziś – po co właściwie je organizować?

Dziś idea kobiecych kręgów i potrzeba ich organizowania jest współczesnym kobietom coraz bliższa. Dlaczego? Bo zaczynamy być bardziej świadome tego, jak bardzo potrzebujemy swojego towarzystwa, jak daleko odbiegłyśmy od siebie nawzajem. Rozumiemy, że wśród innych kobiet nie musimy niczego udawać, możemy czuć się sobą, dokładnie takie, jakie jesteśmy. Clarissa Pinkola Estés, autorka uwielbianej przeze mnie książki “Biegnąca z wilkami”, pisze w swojej bestsellerowej pracy o poszukiwaniu swojego stada. W zgodzie ze swoją dziką naturą, na przekór oczekiwaniom świata i po zrzuceniu ciasnego gorsetu społecznych norm i przekonań. Zamykając za sobą drzwi i spędzając czas w gronie istot takich samych jak my: bazujących na intuicji, empatycznych, ale też niezwykle silnych, niezależnych, ładujemy swoje wewnętrzne, duchowe akumulatory, czujemy się bardziej kompletne, szczęśliwsze, kochane i absolutnie akceptowane. 

Form współczesnych kręgów kobiecych jest mnóstwo. Mogą być zamknięte, organizować się w określonym gronie, do którego nie ma później wstępu, ale mogą być też zawsze otwarte, umożliwiające dołączenie w każdej chwili. Niektóre pojawiają się tylko na chwilę, na przykład w ramach organizowanych rokrocznie warsztatów, a inne gromadzą się regularnie – raz w tygodniu czy raz w miesiącu. Co je łączy? Przede wszystkim pewne niepisane zasady, które obowiązują członkinie takiego kręgu. Przede wszystkim jest to wzajemny szacunek i poufność:  wszystko, co zostało w kręgu powiedziane, w nim zostaje. To ważne, bo w ramach takiego spotkania można się otworzyć na absolutną prawdę o sobie i wyciągnąć na wierzch to, co w sercu było skrywane latami, również to, co wstydliwe, niechciane, problematyczne. Z tego też powodu warto być szczerą, gotową na mówienie prawdy i słuchającą uważnie innych członkiń kręgu. 

Wszystko, co zostało powiedziane w Kręgu Mocy Afrodyty, w tym Kręgu pozostaje. Najważniejszą zasadą pozostaje w nim zaufanie.

Sama uczestniczyłam w wielu rozmaitych kobiecych kręgach, organizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W pewnym momencie swojego życia poczułam naturalną potrzebę organizowania takich spotkań dla swoich przyjaciółek, a później – również dla ich zaufanych koleżanek. Krąg Mocy Afrodyty stał się też elementem moich stacjonarnych warsztatów, przynosząc niesamowite przestrzenie do życiowych zmian dla wszystkich kobiet, które miały okazję w nich uczestniczyć. Kiedy związany z pandemią lockdown uniemożliwił zorganizowanie kolejnych spotkań na żywo, pomyślałam, że znakomitym rozwiązaniem będzie krąg… online. Wierzę głęboko, że przeciwności nie wydarzają się po to, żeby podcinać skrzydła, ale po to, żebyśmy nauczyli się latać wyżej i wykorzystywać do szybowania mniej pomyślne wiatry. Tak narodziła się platforma MocAfrodyty.pl, na której możesz dołączyć do naszego Kręgu Kobiet Mocy Afrodyty.

ZOBACZ TEŻ >> JAK ROZPOZNAĆ SWÓJ CIEŃ I JAK Z NIM PRACOWAĆ?

1. KSIĄŻKA “Biegnąca z wilkami” C.P. Estes | 2. KSIĄŻKA “Moja siła” J. Moraczewska

Moc Afrodyty: Krąg Kobiet – jak to wygląda?

Krąg Kobiet Mocy Afrodyty to zainicjowany przeze mnie z potrzeby spotkań z cudownymi istotami krąg kobiecy, który gromadzi się online w każdy poniedziałek, w godzinach 18:00-21:00. Dostęp do niego jest otwarty, co oznacza, że możesz w każdej chwili wykupić dostęp na stronie www.MocAfrodyty.pl i po prostu dołączyć do kolejnego poniedziałkowego spotkania. Nie musisz nic zupełnie wiedzieć czy umieć, nie musisz mieć w tego rodzaju spotkaniach doświadczenia – wystarczy, że znajdziesz odpowiednią przestrzeń, w której będziesz mogła swobodnie rozmawiać i zorganizujesz czas, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Po wykupieniu dostępu, na swoim koncie na stronie Kręgu znajdziesz w każdy poniedziałek link – wystarczy w niego kliknąć o 18:00, żeby wejść do spotkania. Do wyboru masz dwa rodzaje dostępów: pojedynczy, na najbliższe poniedziałkowe spotkanie lub w miesięcznej, odnawialnej subskrypcji, która jest bardzo wygodną formą (oczywiście możesz z niej zawsze zrezygnować lub zmienić ją na pojedyncze dostępy).

ZOBACZ TEŻ >> 8 KSIĄŻEK, KTÓRE MOGĄ WSPOMÓC TERAPIĘ

Co robimy w Kręgu Kobiet Mocy Afrodyty? Przede wszystkim rozmawiamy o tym, co na bieżąco dzieje się w życiu jego Uczestniczek. Możesz opowiedzieć nam o tym, jakie masz aktualnie problemy, z czym się borykasz, co Cię czyni szczęśliwą, czym się ekscytujesz. Ustalamy nasze Enneagramy, czyli typ osobowości według znanego od tysięcy lat systemu dziewięciu typów osobowości. Możesz samodzielnie ustalić, nad jakim obszarem chcesz pracować, ale możesz też zdać się na mnie. W ramach Kręgu jestem Twoją Przewodniczką i uważną Obserwatorką, która pomoże Ci zwrócić uwagę na to, co być może nie wydaje Ci się oczywiste albo czego bardzo nie chcesz dostrzec. Pomogę Ci przejść przez wszystkie etapy: dezintegracji, integracji, poszukiwań i radości z tego, co udało Ci się odkryć. Krąg Kobiet Mocy Afrodyty wyposaży Cię też we wszystkie niezbędne narzędzia, żebyś mogła procesować swoje zmiany także poza spotkaniem, we własnym tempie i w najbardziej dogodnym dla Ciebie czasie. Dowiesz się, jak pracować z ego, z wewnętrznym dzieckiem, ze swoimi przekonaniami, ze snami i nie tylko. 

W przyszłości będę organizować też cyklicznie spotkania w Kręgu Kobiet Mocy Afrodyty dla kobiet na żywo, na których będziemy mogły pracować ze swoim polem, tańczyć czy celebrować otwierającą czakrę serca ceremonię kakao. 

ZOBACZ TEŻ >> CEREMONIA KAKAO – NA CZYM POLEGA TEN RYTUAŁ?

1. KSIĄŻKA “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” N. de Barbaro

Czy Krąg Kobiet Mocy Afrodyty jest dla Ciebie? Tak, jeśli:

  • Czujesz, żę brakuje Ci dobrych, inspirujących, kreatywnych bodźców, które zasilają dobrą energią i motywują do podejmowania właściwych decyzji.
  • Już od jakiegoś czasu masz wrażenie, że jesteś odcięta od swojej energii i bardzo chcesz to zmienić.
  • Masz wrażenie, że Twoja dusza usycha bez odpowiedniego nawozu: kobiecej energii i wzajemnej troski i bardzo potrzebujesz swojego opiekuńczego, siostrzanego stada.
  • Wiesz, że teraz jest najleszy czas do duchowego wzrostu, do podejmowania właściwych decyzji, inwestowania w siebie i pracy nad swoim mentalnym oraz duchowym potencjałem.
  • Chcesz poznać, czym są wibracje autentycznego spokoju i miłości, które wypełniają serce i są odpowiedzią na intencje, które wysyłasz od dawna Wszechświatowi. 

Czujesz, że cotygodniowe spotkanie w gronie innych kobiet, spędzone na przyglądaniu się własnej duszy, wzajemnym inspirowaniu się i odkrywaniu własnego potencjału mogłoby być tym, czego w życiu potrzebujesz, nie wahaj się dłużej. Wejdź na moją platformę www. MocArodyty.pl i dołącz do naszego najbliższego spotkania.