Wiesz, że jajeczka yoni mogą Ci pomóc w pełni poczuć swoją kobiecość i seksualność? Odkryj ich niezwykłe właściwości, dowiedz się, jakie wybrać i jak stosować, żeby osiągnąć najlepsze efekty.

Jajeczka yoni – co to jest?

Yoni w sanskrycie indyjskim oznacza “Święte Miejsce”, czyli pochwę. To słowo uzmysławia, że jest ona czymś więcej niż tylko organem – dzięki niej uzyskujemy dostęp do naszej mądrości, mocy i kreatywności, to w niej rodzą się nowe pomysły, wreszcie stąd pochodzi życie. Jajeczka Yoni to 100% naturalne kryształy ręcznie szlifowane w kształt obłego i idealnie gładkiego jajka. Służą do ćwiczenia mięśni Kegla, czyli głębokich mięśni dna miednicy. Są polecane nie tylko przez miłośniczki duchowych, rytualnych praktyk, ale też przez wielu specjalistów. Jajeczka yoni możesz kojarzyć z tak zwanymi kulkami gejszy, czyli innym intymnym gadżetem do ćwiczeń mięśni dna miednicy. Różnią się jednak formą: kule gejszy to zazwyczaj dwie czy trzy kulki połączone w jedną zabawkę, najczęściej wykonaną z plastiku ABS pokrytego silikonem medycznym. Jajeczko yoni egg to akcesorium wykonane w całości z naturalnych kamieni, dodatkowo wpływających na prozdrowotne działanie tej “zabawki”.

Jak działają jajeczka joni?

Intymny trening z jajeczkami yoni to najlepszy sposób, żeby lepiej poczuć i poznać własne ciało, oswoić swoją seksualność, poczuć się pewniej, ale też wprowadzić do życia duchowy aspekt. W mojej ocenie korzystanie z jajek yoni pozwala wrócić do źródeł własnej kobiecości, skoncentrować się na niej, a dzięki temu poczuć się kompletną całością, silną, wrażliwą, piękną i niezależną Boginią. Jak można konkretnie opisać wpływ ćwiczeń z jajeczkami Yoni? Ich stosowanie może Ci pomóc w: 

  • połączeniu ze swoją kobiecością i obudzeniu w sobie Bogini w pełni akceptującej swoją wyjątkowość, moc i seksualność
  • przezwyciężeniu poczucia skrępowania na samą myśl o sprawach seksualności i zdrowia intymnego
  • wzmacnianiu i kontroli mięśni dna miednicy, których kondycja wpływa na przeżywanie intensywniejszych orgazmy i niwelowaniu problemów z nietrzymaniem moczu
  • budzeniu libidio (ale też kreatywnej energii, motywacji, uśpionych pragnień i fantazji)
  • minimalizowaniu problemów z suchością pochwy (a więc w zwiększaniu komfortu również podczas seksu)
  • zmniejszaniu bóli menstruacyjnych i nieprzyjemnych objawów związanych z menopauzą
  • stymulowaniu znajdujących się w pochwie punktów refleksologicznych związanych z sercem, płucami, śledzioną, wątrobą i nerkami 

Jakie jajeczko yoni wybrać?

Jajeczka joni były tradycyjnie wykonane z jadeitu, ale możesz sięgnąć po jako wykoanne z dowolnego kamienia szlachetnego czy półszlachetnego. Ważne, żeby minerał z Tobą rezonował, żebyś była przekonana do jego właściwości, energii, jaką ze sobą niesie. Możesz zainwestować w jajeczka yoni chociażby z różowego kwarcu, czarnego obsydianu, jadeitu, jaspisu czy z tygrysiego oka. Ja polecam Ci kupić kilka yoni eggs z różnych kamieni, po które możesz sięgać w zależności od potrzeb, nastroju, emocji, które chcesz zbalansować. 

jajeczka Yoni występują w 3 różnych rozmiarach. Wybór odpowiedniego zależy w dużej mierze od tego jak dobrze znasz swoje ciało, czego potrzebujesz, jaki problem chcesz przepracować za pomocą takiego intymnego treningu. Zazwyczaj zaleca się rozpoczęcie pracy od mniejszego jajka i przetestowanie, czy jego wielkość i ciężar są dla Ciebie optymalne. Możesz kupić jajeczko yoni z przewierconym w górnej części otworem, przez który można przeciągnąć sznureczek z naturalnego materiału albo nić dentystyczną bez wosku. Dzięki temu masz dwie korzyści: będzie Ci łatwiej wyjąć jajeczko z pochwy, a dodatkowo będziesz mogła ćwiczyć  z wykorzystaniem oporu (czyli po prostu pociągając za sznureczek, przez co mocniej stymulujesz mięśnie).

Jak używać jajeczka yoni?

Trening z kamiennym jajkiem yoni wydaje Ci się czymś bardzo trudnym, skomplikowanym, a nawet bolesnym? Nic bardziej mylnego. Wystarczy się tylko przełamać, a trening z yoni eggs będzie jeszcze prostszy niż aplikacja tamponów. Jak używać jajeczka yoni? 

Przede wszystkim znajdź zaciszne miejsce i trochę spokoju. Rozluźnij się, a w razie potrzeby skorzystaj z odrobiny środka nawilżającego na bazie wody i aloesu. Skieruj szerszą końcówką ku pochwie i zataczaj nią kółka, aż jajko samo się wślizgnie do środka. Może ci w tym pomóc również delikatne kołysanie biodrami w przód i w tył lub w koło. Nie martw się, jeśli odpowiednio do swojego stopnia zaawansowania dobierzesz rozmiar jajeczka, nie wysunie się ze środka na podłogę. Właśnie zmuszając mięśnie do przytrzymania gadżetu wewnątrz ciała, zmuszasz je do pracy, w efekcie stając się silne, elastyczne i lepiej ukrwione.

Co teraz, kiedy jajeczko yoni już jest w Tobie? Możesz ćwiczyć mięśnie Kegla, naprzemiennie napinając je i rozluźniając (na przykład na początek: przez 5 sekund “przytrzymaj” jajeczko mięśniami wewnątrz pochwy, a następnie rozluźnij na 10 sekund i tak przez 5 minut) , ćwicząc jogę, medytując czy wychodząc na spacer. Nie kładź się spać z jajkiem w sobie i optymalnie dobieraj czas treningu oraz ilość powtórzeń w ciągu dnia. Uwaga: jajeczko yoni nie jest gadżetem erotycznym, który można używać jako dodatku podczas współżycia – to może być niebezpieczne!

Pamiętaj, że każdy gadżet, który ma tak bliski kontakt z Twoją pochwą, powinien być dokładnie sprawdzony pod kątem higieny i bezpieczeństwa. Wybieraj jajeczka yoni wyłącznie od renomowanych producentów, z prawdziwego kamienia naturalnego. Przed użyciem oraz po ćwiczeniach, powierzchnię jajeczka yoni koniecznie wodą wodą z mydłem antybakteryjnym albo wyczyść za pomocą specjalnego preparatu do czyszczenia akcesoriów intymnych. Zwróć też uwagę na to, że korzystanie z jajek co prawda stymuluje mięśnie (więc na pewno je poczujesz w trakcie treningu), ale nigdy nie powinno sprawiać bólu czy dużego dyskomfortu. Jeśli tak jest, zmniejsz wielkość jajeczka yoni albo zaprzestań kontynuowania treningu z yoni eggs i skontaktuj się ze swoim ginekologiem. Zapytaj go o ćwiczenia mięśni dna miednicy z kryształowym jajkiem zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś po porodzie albo ginekologicznym zabiegu.

Nie tylko jajeczko! Rytuał Yoni Steaming

Trening z jajeczkami yoni to nie jedyny sposób na to, żeby zadbać o swoją kobiecość, a dokładnie, o jej centrum, czyli święte miejsce yoni. Jedną z technik inspirowanych rdzennymi kulturami (w tym również tradycjami naszych słowiańskich babek) jest tak zwana nasiadówka, czyli yoni steaming. W Korei określana jest mianem chai-yok, a w Meksyku czy w Gwatemali –  bajos. To mistyczny rytuał, który pozwala złożyć hołd najwrażliwszej z części kobiecego ciała. Nasiadówki Yoni są pomocne między innymi w niwelowaniu objawów PMS, w regulacji cyklu, szybszym gojeniu po porodzie, zmniejszeniu wzdęć. Dodatkowo yoni steaming działa też w obszarze duchowym, pozwalając nam zbliżyć się do siebie, otulić się miłością, uwolnić zablokowane emocje, których epicentrum jest właśnie yoni. 

Jak wykonać nasiadówkę yoni steaming? Skorzystaj z ulubionych, łagodnych ziół (zwłaszcza rumianku, szałwi białej, krwawnika, ) albo sięgnij po gotową mieszankę suszonych roślin. Wybierz te, które zapewnią Ci oczekiwany efekt: nawilżą, zregenerują czy zadziałają przeciwzapalnie.  Zalej je wrzątkiem w dużej miejsce i kucnij nad nią bez bielizny, przykrywając siebie i miskę ręcznikiem lub kocem. Czas trwania nasiadówki uzależniony jest od tego, jak długo będą pojawiać się dobroczynne opary.

Obejrzyj: