Mój sklep to więcej niż miejsce, w którym możesz kupić piękne produkty. To przede wszystkim przestrzeń, która ma Cię wesprzeć w podążaniu w życiu własną ścieżką, wspierania własnej mocy, intuicji, kreatywności. Skąd wziął się pomysł na sklep? Co możesz w nim kupić? Zapraszam Cię do krótkiego wpisu, który wszystko Ci wyjaśni!

Skąd wziął się pomysł na sklep Laparica.com?

Plan otwarcia własnego sklepu towarzyszył mi od dawna. W końcu od lat miałam silny związek z pięknymi przedmiotami, rękodziałem, designem. Interesowałam się tymi zagadnieniami najpierw jako pasjonatka sztuki, później studenta ASP, a także jako założycielka Macademian Girl, bloga o modzie, urodzie i stylu życia. Plan na sklep nabrał konkretnych kształtów, kiedy poczułam, że najwyższy czas zmienić ścieżkę swojej kariery i zająć się tym, co zawsze mi “w duszy grało”. Moda? Piękne przedmioty? Wzornictwo? Tak, ale najlepiej jako uzupełnienie szerzej zakrojonych starań o jakość swojego życia. Troska o piękno może iść w parze z duchowością, a ubrania, bibeloty, dekoracje, biżuteria – to wszystko może wspierać nas, naszą kreatywność i moc, dodawać nam sił, działać jak talizman, wzmacniać nasze intencje i manifest, jaki chcemy przekazać światu.

1. Sukienka Kikoi Laparica x Sewing Together | 2. Biała szałwia z lawendą i różą | 3. Plecak Liście | 4. Kolczyki indiańskie koła

Jak wyglądały prace nad sklepem Laparica?

Sam proces powstawania sklepu nie był prosty. To łącznie 9 miesięcy przygotowań, szukania dostawców, pracy nad stroną internetową, projektami, kompletowaniem asortymentu. Zaczęłam własnym sumptem, bez jakichkolwiek inwestorów, dlatego wiele produktów w moim sklepie to pojedyncze egzemplarze. Chcę sprawdzić, co podoba Ci się najbardziej, czego potrzebujesz, co cieszy się Twoim zainteresowaniem. I właśnie tak, moją ulubioną metodą Kaizen (czyli techniką “małych kroków”) będę swoją markę sukcesywnie rozwijać. Asortyment będzie się stale aktualizował i powiększał, zgodnie z tym, co zainteresuje i zachwyci mnie i bliskie mi osoby, a także w zależności od potrzeb Kochanych Istot, które będą na Laparica.com zaglądać. Chciałabym, żeby mój sklep był miejscem, które współtworzę nie tylko z kilkorgiem moich zaufanych współpracowników, ale też z Tobą! Właśnie dlatego stale zachęcam do kontaktu mailowego: [email protected], do zadawania pytań i pisania sugestii w komentarzach, do wysyłania wiadomości prywatnych i jakiegokolwiek innego feedbacku, który pozwoli rozwijać się mojej marce!

Sklep szamański, czyli… jaki? 

Nazwa “sklep szamański” wydaje Ci się trochę niepokojąca, obca czy zupełnie niezwiązana z Twoim stylem życia? Od razu pragnę Cię uspokoić. Oczywiście, wiele produktów z mojego sklepu to idealnie uzupełnienie różnego rodzaju rytuałów, ceremonii, kobiecych kręgów czy sesji medytacji, ale to przede wszystkim przedmioty, które po prostu mogą uczynić Twoje życie lepszym, piękniejszym, bardziej świadomym. Właśnie te konkretne produkty wybrałam do sklepu – mają przekonać Cię, że obfitość to Twój naturalny stan. Nie tylko zasługujesz na nią, ale też możesz po ją osiągnąć. Wystarczy teraz i tu po nią sięgnąć, pozwolić sobie myśleć, że wolno Ci tego doświadczyć. Chciałabym, żebyś sprawiając sobie coś pięknego w moim sklepie, czuł/a połączenie ze światem i jego kulturami, a także wdzięczność za to, jaki dobrostan kreuje dla nas kosmos.

Całą oferta Laparica.com jest przygotowana tak, żeby pozytywnie wpłynąć na Twoje życie, dodać mu uroku i codziennej magii, pozwolić Ci głębiej przeżywać każdą chwilę, być bardziej świadomą osobą, więcej zauważać, cieszyć się swoim potencjałem. Nie musisz od razu uczestniczyć w szamańskich rytuałach, żeby być wierną klientką Laparica. W moim sklepie możesz poszerzać wiedzę na temat rozwoju osobistego czy duchowości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś potraktował/a go jako magazyn z pięknym rękodziełem, pomysłami na prezent, ozdobami do domu czy ubraniami z duszą. 

1. Kryształowa Czaszka z awenturynu niebieskiego | 2. Dwustronny szal tybetański | 3. Bęben szamański Leśna Bogini

Co można znaleźć w sklepie Laparica.com?

W ofercie sklepu Laparica znajdziesz ubrania i dodatki – miłości do nich nie wyzbyłam się nigdy, chociaż zawodowo odeszłam od kreowania stylizacji i pisania artykułów dotyczących mody. W tej chwili na Laparica.com można odkryć między innymi biżuterię inspirowaną kulturami świata (na przykład rdzennych Indian Północnoamerykańskich, Azteków czy mieszkańców Bali), plecaki w stylu bohemian chic czy sukienki i kimona szyte przez uczennice projektu Sewing Together z Mombasy. 

W asortymencie sklepu Laparica.com znajdziesz też naturalne kadzidła: palo santo czy białą szałwię (również w wersji z lawendą i różą). One nie tylko pięknie pachną, ale także wyróżniają się niezwykłym wpływem na aurę człowieka i na otoczenie. Oczyszczają przestrzeń, poprawiają koncentrację, uwalniają od podczepów energetycznych i złych myśli. Chciałabym przy okazji podkreślić, że wszystkie kadzidła na Laparica.com są pozyskiwane z poszanowaniem dla środowiska. Biała szałwia pochodzi z Turcji, a palo santo – jedynie ze zmarłych w naturalny sposób drzew z Peru.

Co jeszcze odkryjesz na Laparica.com? Ręcznie malowane kuripe, czyli specjalne drewniane rurki na wygodnych sznurkach, które służą do przyjmowania świętej medycyny, rape (o tej szamańskiej tabace pisałam więcej w TYM artykule). Można je stosować do aplikowania tabaki, ale też używać jako osobistego amuletu czy ozdoby. 

Moim oczkiem w głowie są Kryształowe Czaszki z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wyszukuję je osobiście, sprowadzam z całego świata i prezentuję Ci selekcję tych najpiękniejszych. Do czego służą takie Czaszki z ametystu, opalu, kwarcu czy jaspisu? W zależności od danego minerału, mają inne właściwości, inną wibrację. Mogą pobudzać lub uspokajać, wspierać twórczą płodność, koncentrację albo poprawiać nastrój w chwilach zwątpienia. Niedługo na pewno napiszę więcej na ten temat na blogu, a tymczasem zapraszam Cię do odkrywania świata Kryształowych Czaszek – na stronie sklepu Laparica znajdziesz opisy, które poprowadzą Ciebie i Twoją intuicję do właściwego wyboru.

Więcej znajdziecie na Laparica.com – kliknijcie i przenieście się do miejsca, które wspiera Was w przekonaniu, że obfitość nie jest luksusem, a Waszym naturalnym stanem.  Pamiętaj, że chętnie poznam Twoje zdanie na temat sklepu!