10 RZECZY, KTÓRE WARTO SOBIE POWTARZAĆ KAŻDEGO DNIA, ŻEBY CZUĆ SIĘ DOBRZE ZE SOBĄ

by Tamara Gonzalez Perea

Znasz to uczucie, kiedy ktoś mówi Ci miłe rzeczy, które wspierają na duchu, pozwalają uwierzyć w siebie i po prostu sprawiają przyjemność? To samo możesz mówić samej/samemu sobie – jak do najlepszego przyjaciela, którym przecież dla siebie jesteś. Co warto powtarzać sobie każdego dnia jak mantrę? Oto 10 rzeczy wartych zapamiętania. 

1. Jesteś dobra/y i piękna/y!

Jesteś doskonała/y – dokładnie taka/i, jaka/i powinieneś być. Nie ma drugiej takiej osoby jak Ty – czy to nie wspaniałe? Nie tylko jesteś niepowtarzalna/y i piękna/y z zewnątrz, ale też masz dobre serce i cudowny umysł. Bądź sobą i tak – rozwijaj się, stając się każdego dnia jeszcze lepszą wersją samej/samego siebie, ale nigdy nie wychodź z założenia, że powinnaś/powinieneś się zmienić, żeby osiągnąć standardy, które ktoś Ci narzucił. Nie – to Ty wyznaczasz standardy, to od Ciebie świat może brać przykład, to Ciebie powinien naśladować. Bądź wyjątkowa/y z tymi cechami, jakie przypadły Ci w udziale na tej ziemi i zrób wszystko, żeby najmądrzej z nich korzystać.

2. Jesteś dzielna/y i wspaniała/y

Powtarzaj sobie każdego dnia, że jesteś dzielna/y i wspaniała/y. Umacniaj w sobie świadomość swojej wrażliwości i najpiękniejszych, najbardziej wartościowych przymiotów ducha. W chwilach słabości bądź dumna/y z tego, jak wiele udało Ci się już w życiu osiągnąć, chociaż nie zawsze los sprzyjał. Nie daj sobie wmówić, że to kwestia przypadku. Połącz się z tą niezwykłą, subtelną energią wszechświata i poczuj/zrozum, że dobro zawsze wraca, a na każde pytanie pojawi się odpowiedź. Staraj się dostrzegać to, jak dzielnie stawiasz czoło najtrudniejszym sytuacjom w swoim życiu.

1. LAMPA Seletti | 2. HERBATA Kusmi Tea | 3. PLED We Love Beds

3. Zasługujesz na to, co najlepsze

Nie ma na świecie skarbu, na który nie zasługujesz. Czas najwyższy w to uwierzyć! Zasługujesz na wszystko, co na tej ziemi najpiękniejsze, od absolutnej finansowej obfitości aż po wymarzoną miłość, która daje poczucie bezpieczeństwa i zasila Cię w rozwoju. To wszystko czeka na Ciebie we wszechświecie, wystarczy, że po to sięgniesz. Sprawdź mój film o pozytywnej afirmacji i naucz się pozytywnie afirmować swoją podświadomość!

4. Jesteś wartościową osobą, która wiele wnosi do świata

Twój talent, dobre serce, kreatywność, spostrzegawczość, Twoja empatia – każdego dnia sprawiasz, że świat jego lepszym i bardziej wartościowym miejscem. Dzielisz się tym, co w Tobie najlepszego, zarażając innych pasją, optymizmem i pomysłowością. Jesteś cudowną osobą, bez której świat nie byłby tym samym miejscem! Dokładnie tak powinna/powinieneś myśleć o sobie każdego dnia, żeby poprawiać swoje samopoczucie i wzrastać w poczuciu własnej wartości.

5. Świetnie sobie radzisz 

Wiem, że nie zawsze jest łatwo, ale spójrz – świetnie sobie dajesz radę. Stajesz na wysokości zadania, dajesz z siebie 100%. Możesz być z siebie dumna/y! Wiele osób w Twojej sytuacji już dawno by odpuściło, a Ty walczysz. A wiesz, że dopóki walczysz jesteś zwycięzcą? No właśnie! Powtarzaj to sobie każdego dnia i staraj się NAPRAWDĘ w to uwierzyć. W końcu poczujesz moc, której nikt Ci nie zabierze – będziesz mogła/mógł się nią dzielić ze światem.

6. Życie jest naprawdę piękne

Życie jest naprawdę cudowne wbrew temu, co czasem może Ci się wydawać. Jeśli tego nie widzisz, pora zmienić perspektywę. Świat jest pełen cudownych istot, które inspirują i sprawiają, że rzeczywistość nabiera barw. Staraj się dostrzegać te małe cuda każdego dnia. Ciesz się chwilą, doceń piękno wokół, uśmiechaj się i praktykuj wdzięczność. W najtrudniejszych chwilach zatrzymuj się, wsłuchuj się w głos swojego serca i pytam samą/samego siebie: o czym jest ta sytuacja?; czego się z niej nauczę?; co dobrego mogę z tego wynieść dla siebie?

[contentblock id=163]

7. Możesz wszystko

Możesz wszystko – uwierz w to. Możesz zacząć od nowa, zmienić, wyciągnąć wnioski. Masz moc sprawczą na polityczne wydarzenia, na to, w jakim miejscu żyjesz i z kim. Korzystaj z tej mocy, nie bój się mówić głośno o tym, czego potrzebujesz i jak się czujesz.

8. Robisz wszystko, co w Twojej mocy – na resztę nie masz wpływu

To, co teraz robisz, jest wszystkim, co możesz dać od siebie. Zgodnie z filozofią wu wei (więcej o niej przeczytasz TUTAJ), resztę możesz odpuścić, bo nie masz na nią wpływu. Ciesz się tym, co jest w Twoim zasięgu, ale nie próbuj przebijać głową muru. Bądź jak rzeka, która nie zatrzymuje się z powodu przeszkód, tylko zmienia tor swojego biegu. 

9. Jestem tu i tulę Cię

Mów do siebie każdego dnia: moje kochane, wewnętrzne dziecko, nie bój się. Jestem tuż obok, możesz się czuć bezpieczne, szczęśliwe i kochane. Tulę Cię do swojego serca i ofiarowuję Ci wszystko, czego potrzebujesz i czego być może kiedyś Ci brakowało. Przy mnie niczego Ci nie zabraknie, niczego nie musisz, możesz czuć się swobodnie. Ochronię Cię przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Ja nie tylko kieruję w głąb swojego serca te słowa, ale często też spisuję je w formie listy do swojej wewnętrznej Tamary.

1. PUF Essenza | 2. ŚWIECA Huta Julia | 3. HERBATA Kusmi Tea

10. Czeka Cię wiele dobrego

Bądź szczęśliwa/y, bo czeka Cię jeszcze wiele fantastycznych przeżyć, cudownych przygód, doświadczeń, o jakich z przyjemnością będziesz wspominał/a po latach. To, o czym marzysz teraz i co wizualizujesz, stanie się faktem już niedługo.

[contentblock id=164]

Przeczytaj:

Dr K. Neff „Jak być dobrym dla siebie. Życie bez presji otoczenia, przygnębienia i poczucia winy”

Obejrzyj:

You may also like