DNI TYGODNIA WEDŁUG ASTROLOGII: JAKĄ ENERGIĘ MA PONIEDZIAŁEK I CO WARTO ROBIĆ W SOBOTY? POZNAJ WPŁYW PLANET NA KAŻDY DZIEŃ!

by Tamara Gonzalez Perea

Czy poniedziałek to naprawdę najtrudniejszy dzień w całym tygodniu? Czy w soboty faktycznie warto leniuchować? Jeśli chcesz zsynchronizować się lepiej z Wszechświatem, koniecznie sprawdź, jakie planety mają wpływ na poszczególne dni tygodnia! W tym wpisie przyjrzymy się temu, jak astrologia ma się do Twojego samopoczucia w różne dni tygodnia.

Wpływ planet na dni tygodnia, czyli astrologia wedyjska

Wpływem planet na poszczególne dni tygodnia zajmuje się astrologia wedyjska, czyli prastara nauka indyjska, która łączy kwestie związane z medycyną czy kulturą z wiedzą na temat tego, jak gwiazdy wpływają na nasze życie. Według astrologii wedyjskiej każdemu z siedmiu dni tygodnia przyporządkowana jest inna planeta, która decyduje o tym, jakie dany dzień ma wibracje, a co za tym idzie – co warto wtedy planować i jakiego samopoczucia się spodziewać. Doba wedyjska zaczyna się o wschodzie słońca, a planetarny wpływ obowiązuje od tego momentu, przez cały dzień i noc, aż do wyłonienia się słońca zza horyzontu następnego dnia. Ta hinduska astrologia nie tylko pozwala opracować horoskop urodzeniowy i sprawdzić, pod wpływem jakiej planety pozostajemy przez całe życie, ale też ustalić, jaki jest wpływ planet na poszczególne dni tygodnia. 

Współcześna astrologia hinduska (nazwyana powedyjską) opiera się na innych założeniach, niż w przypadku astrologii zachodniej.Hindusi nie bazują na zodiaku słonecznym – używają zodiaku opartego na znakach księżycowych. Znaków wedyjskich księżycowych (nazywanych nakszatrami – to wieloznaczne słowo tłumaczy się między innymi jako gwiazdozbiór) jest 27. Podobnie jak w astrologii zachodniej każdy znak (nakasztra) daje urodzonej pod jej wpływem osobie pewne charakterystyczne cechy osobowości, pewne zróżnicowanie jakości psychologiczne, dążenia duchowe, ambicje czy skłonności

Planetarny kalendarz, czyli planety a dni tygodnia

Chcesz wiedzieć, czym różni się planetarny wpływ na poniedziałek, a jaki na pozostałe dni tygodnia? Sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia astrologia wedyjska i przeanalizuj, czy przypadkiem faktycznie nie czujesz wpływu księżyca bądź wenus w konkretne dni w ciągu tygodnia.

Poniedziałek – Księżyc (Ćandra)

W poniedziałek rządzi Księżyc. Jest to dzień podporządkowany przede wszystkim zachciankom umysłu i jego zmienności. W tym dniu trudno osiągnąć stabilność i przeprowadzić różne zadania od początku do końca, dlatego w poniedziałki lepiej powstrzymać się przed trudnymi projektami, takimi jak chociażby przeprowadzka czy realizacją dalekosiężnych planów (na przykład zaciągnięcie kredytu czy zawarcie małżeństwa). Masz wrażenie, że początek tygodnia wymaga od Ciebie produktywności i stanowczości? Nic bardziej błędnego. W poniedziałki lepiej być dla siebie bardziej wyrozumiałym, czułym i troskliwym, ale też uważnym na głos intuicji. Tego dnia decyzje są często podejmowane właśnie w oparciu o to, co on podpowiada. Warto roztaczać wokół siebie dobrą aurę i dbać o to wewnętrzną równowagę, na przykład medytując, modląc się czy po prostu spędzając jak najwięcej czasu w sposób, jaki przynosi nam ukojenie. Spotkania, randki, plotki z przyjaciółmi, telefon do mamy? To dobry pomysł, bo w poniedziałki interakcje z ludźmi zazwyczaj przebiegają miło i przyjemnie, bezkonfliktowo. Uwaga: w poniedziałki umysł bywa bardziej podatny na wpływy z zewnątrz, bardziej ruchliwy i skłonny do skrajności. 

Wtorek – Mars (Mangala)

Wtorek, któremu patronuje Mars, to najlepszy dzień na podejmowanie największego ryzyka czy zajmowanie się zadaniami wymagającymi wysiłku. Warto zacząć go z wysokiego “C”, na przykład od sportu, słuchania ulubionej dynamicznej muzyki czy innych energetyzujących aktywności. We wtorki warto ubrać się na czerwono, żeby dodać sobie jeszcze więcej motywacji do działania. Jeśli musisz coś załatwić w urzędzie albo chcesz umówić się na rozmowę w sprawie pracy, wtorek będzie doskonałym dniem do realizacji tego typu zadań. Co więcej, wtorki są też doskonałe na różnego rodzaju podboje, nie tylko zawodowe, ale też miłosne. Warto jednak pamiętać, że to dzień, w którym możemy być agresywni, konfliktowi, dlatego warto unikać trudnych rozmów, negocjacji czy jakichkolwiek sytuacji, które mogą się skończyć awanturą. We wtorki zaleca się praktykować różne rytuały ochronne czy takie, które mają zapewnić obfitość i zwycięstwo. 

Środa – Merkury (Budha)

W środę rządzi planetarny wpływ Merkurego. Co to oznacza? Że jesteśmy przedsiębiorczy i obrotni, potrafimy wszystko świetnie zorganizować, przemyśleć i wpaść na kreatywne rozwiązania, które w poniedziałek czy wtorek nie przyszłyby nam do głowy. To idealny moment na negocjacje, rozmowy o pracę, podejmowanie biznesowego ryzyka, ale też na pojednania z innymi. Planetarne wpływy Merkurego na środę sprawiają, że to najbardziej produktywny spośród wszystkich dni tygodnia. Chociaż to jednak idealny moment do tego, żeby sprzedawać, kupować, umawiać i pilnować interesów, warto wystrzegać się tego dnia inwestycji w projekty, które przynoszą niepokój i są bardzo niepewne. Dotyczy to w takim samym stopniu realizacji na polu zawodowym, jak i randek z nowo poznanymi osobami. Jeśli natomiast chcesz spotkać swoją ukochaną czy ukochanego, właśnie środa upływająca pod wpływem Merkurego jest dobrym momentem na wspólny spacer, kolację czy zmysłowy wieczór przy świecach.

[contentblock id=202]

Czwartek – Jowisz (Guru)

Czwartek, upływający pod znakiem Jowisza, to najlepszy ze wszystkich dni tygodnia. Jest najbardziej optymistyczny, pogodny, sprzyjający podejmowaniu działań. W czwartki możesz czuć obecność sił opiekuńczych, mieć apetyt na życie, rozwój osobisty. Tego dnia koniecznie zajmij się sobą i swoją sferą duchową oraz intelektualną. Możesz na przykład zapisać się na kurs, przeczytać dobrą książkę, wysłuchać mądrego podcastu czy złożyć wizytę komuś, kogo bardzo cenisz. W czwartki zaleca się noszenie ubrań w kolorze zielonym oraz fioletowym – te barwy będą dodatkowo potęgowały dobroczynny wpływ Jowisza i chroniły przed złą energią. Tego dnia moce opiekuńcze działają jak nigdy – warto to wykorzystać i dać życie ważnym projektom, nowym przedsięwzięciom czy własnej twórczości. Według astrologii wedyjskiej wszystko, co zostanie rozpoczęte w czwartki, będzie wzrastało w siłę. Uwaga: w optymistyczne z natury czwartki możemy się często borykać z brakiem koncentracji, zwłaszcza za kierownicą. Uważaj na przejściach dla pieszych i w dalekich podróżach.

Piątek – Wenus (Śukra)

W piątki, której patronką jest planeta Wenus, czujemy większe rozprężenie, pragniemy relaksu, przyjemności, miłości i uciech. Pojawiają się w potrzeby erotyczne, trudniej nam o koncentrację w pracy i doprowadzenie do końca podjętych na początku tygodnia zadań. Mamy też większą skłonność do wydawania gotówki na rzeczy, które nie są nam potrzebne, a emocje wpływają na naszą jasność w sposobie odbierania rzeczywistości. To bardzo dobry dzień na wszelkie projekty, które mają zapewnić szczęśliwe i wygodne życie w rzeczywistości 3D – to idealny moment na zakup mieszkania, zawarcie małżeństwa, decyzję o dziecku, uprawianie sztuki i ziemi, zajmowanie się gotowaniem i wydawaniem uczt dla innych. W piątki nie ma sensu inwestowanie energii w czynności, które nadwyrężają potencjał. Poddaj się działaniu Wenus i nie walcz z tym, żeby trochę rozpieścić swoje ciało i zmysły. 

Sobota – Saturn (Śani)

Wbrew pozorom sobota, na którą wpływa Saturn, nie jest dniem idealnym na beztroskie leniuchowanie (jak zwykło się przyjmować w kulturze zachodniej), ale na przeprowadzenie wewnętrznych procesów, na zadbanie o swoje zdrowie, kondycję psychofizyczną. Tego dnia, chociaż bywa energetycznie trudny, możesz wykorzystać cały swój potencjał, żeby zrealizować zadania, które przeciągają się od dawna. To właśnie w sobotę poczujesz, że ustępują bariery i ograniczenia, którym nie byłaś/eś w stanie sprostać wcześniej. W sobotnie popołudnia warto poświęcić trochę czasu na uporządkowanie przestrzeni i przygotowanie się do nowego tygodnia (w astrologii wedyjskiej zaczyna się on w niedzielę). To dzień idealny na różnego rodzaju ćwiczenia odciążające kręgosłup, posty oczyszczające organizm, a nawet… na zabiegi chirurgiczne

Niedziela – Słońce (Surya)

Na niedzielę wpływ ma Słońce, czyli planeta odpowiadająca za napływ sił twórczych, ambicji, kreatywności, wiary we własne możliwości i w swój potencjał. I taki charakter ma cały ten dzień! To najlepszy moment na regenerację i przywrócenie sił twórczych. Niedziela ma pozytywną, przyjemną wibrację, tętni życiem i pozwala radować się prostymi czynnościami, obecnością bliskich, przyrodą czy ulubionymi zajęciami. Właśnie w ten dzień możesz robić absolutnie wszystko, co kochasz – bez umiaru. Żeby najlepiej dostroić się do astrologicznego wpływu Słońca, konieczne jest podwyższenie własnych wibracji. Pomoże Ci w tym również odpowiedni ubiór, najlepiej na żółto i złoto, z domieszką bieli i ochronnego indygo. Warto pamiętać, że wpływ Słońca na niektórych może działać negatywnie, na przykład rozleniwiając bądź wprowadzając w stan agresji. Ukoją Cię ćwiczenia relaksacyjne, dobra muzyka, dobre jedzenie (w niedziele można jeść wszystko bez szkody dla organizmu). Co ciekawe, sposób w jaki spędzamy niedzielę, będzie mieć wpływ na układ sił podczas całego tygodnia, warto więc wykorzystać tę dobę w 100%.

[contentblock id=201]

Przeczytaj:

Obejrzyj:

Astrologia Wedyjska- Planety i ich wpływ na nasz życie.

You may also like